ირინე არჯევანიძეს ფილოლოგიის დოქტორის აკადემიური ხარისხი მიენიჭა
28 ივნისს,   იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  ჰუმანიტარულ   მეცნიერებათა  ფაკულტეტის   სადისერტაციო  საბჭოს  სხდომაზე,  ჩატარდა  ქართული ლიტერატურის სადოქტორო საგანმანათლებლო პროგრამის დოქტორანტ ირინე არჯევანიძის სადისერტაციო  ნაშრომის  დაცვა.
კვლევის  თემააა  ,, ფსიქოლოგიზმი ნოდარ დუმბაძის შემოქმედებაში ‘’ (სამეცნიერო ხელმძღვანელი-  პროფესორი  ლუიზა ხვიჩია - ბოჩკოვა).
ნაშრომის მიზანია ნოდარ დუმბაძის შემოქმედებაში, საკვლევი საკითხის ირგვლივ არსებულ სამეცნიერო ლიტერატურაზე დაყრდნობით, მხატვრული ფსიქოლოგიზმის საფუძვლების აღმოჩენა  და, შესაბამისად, მისი გაანალიზება.

Irine Arjevanidze was awarded the Academic Degree of the Doctor of Philology
On June 28, PhD student of Georgian Literature doctoral educational program defended dissertation at Iakob Gogebashvili Telavi State University Dissertation Board of the faculty of Humanities.
The title of the dissertation is “Psychologism in the works of Nodar Dumbadze” (scientific supervisor – Professor Luiza Khvichia-Bochkova).
The purpose of the work is to discover the basis of the artistic psychologism based on the scientific literature around the research subject in Nodar Dumbadze's creation and analyze it accordingly.