თესაუ-ს სტუდენტები, გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, თურქეთსა და ავსტრიაში ისწავლიან
ერასმუს+  პროგრამის   შესარჩევ კონკურსში გამარჯვებული   იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტები, ამჯერად, თურქეთსა და ავსტრიაში გაემგზავრნენ.
თესაუ-ს სტუდენტები: გვანცა ბაკაშვილი და  ანა აბულაძე  4 თვის განმავლობაში თურქეთში, ანკარის შუა აღმოსავლეთის ტექნოლოგიურ უნივერსიტეტში,  გვანცა მოლაშვილი კი, 6 თვით,  ავსტრიის განათლების უნივერსიტეტში  ისწავლიან.
ერასმუს+ , რომელსაც  ევროკავშირი აფინანსებს,   სტუდენტთა და აკადემიური პერსონალის მობილობის  მიმართულებით მუშაობს. აღნიშნულ პროგრამაში,  ევროპის წამყვან უმაღლეს სასწავლებლებთან ერთად,  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტიც აქტიურადაა ჩართული.

TeSaU Students will study in Turkey and Austria under the Exchange Programme
Iakob Gogebashvili Telavi State University successful students, who won in Erasmus+ programme contest, departed to Turkey and Austria for getting education there.
TeSaU students: Gvantsa Bakashvili and Ana Abuladze will study at Ankara Middle East Technical University, Turkey within 4 months, as for Gvantsa Molashvili, she will get education at Austrian Education University during 6 months.
Erasmus+, funded by the European Union, provides students and academic staff mobility. Along with the leading higher educational institutions of Europe, Telavi State University is actively involved in the abovementioned programme as well.