ტუშას (იტალია) უნივერსიტეტის პროფესორის საინფორმაციო შეხვედრა თესაუ-ში
29 სექტემბერს,  საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამა Erasmus + ფარგლებში,  ტუშას (იტალია) უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და მობილობის დეპარტამენტის უფროსმა, კარლო კონტარდომ, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
პროფესორმა სტუდენტებს და პროფესორ-მასწავლებლებს  ტუშას უნივერსიტეტის 2016-2017 სასწავლო წლის პროგრამები გააცნო. კარლო კონტარდომ დამსწრე საზოგადოებას  ინფორმაცია პროგრამაში მონაწილეობისათვის საჭირო დოკუმენტების, ვიზის პროცედურის, იტალიური და ინგლისური ენის კურსებისა და სხვა მნიშვნელოვანი საკითხების შესახებ მიაწოდა.

Informational Meeting by Tuscia (Italy) University Professor at TeSaU
Under the international exchange programme Erasmus+, the head of Tuscia (Italy) University International Relations and Mobility Department, Carlo Contardo conducted informational meeting at Telavi State University on September 29th.
Professor introduced Tuscia University programmes for academic years 2016-2017 to TeSaU students and professor-teachers. Carlo Contardo informed attendees about the documents necessary for participation in the mentioned programme, visa procedures, Italian and English Language courses and other related issues.