საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის მორიგი ტრენინგი თესაუ-ში
საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის  სოფლის მეურნეობის განვითარების პროგრამის  (GADD of GIPA) ფარგლებში, 15 მარტს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში მეორე ტრენინგი ჩატარდა.
საერთაშორისო ორგანიზაცია ,,MERCY CORPS”-ის მეცნიერ-კონსულტანტმა, დოქტორმა კობა კობალაძემ გლობალური დათბობის პირობებში, ძირითადი და პერსპექტიული სასოფლო-სამეურნეო კულტურების ტექნოლოგიების შესახებ ისაუბრა.
ტრენინგის თეორიული ნაწილი ასევე შეეხო სოფლის მეურნეობის წინაშე მდგარ გლობალურ გამოწვევებს, მიწათმოქმედების და მემცენარეობის განვითარების კანონებს და სხვა საკითხებს.
სასწავლო კურსი- ,,კვლევითი პრაქტიკის გაძლიერება, აგრარული მიმართულებით, რეგიონულ საგანმანათლებლო ინსტიტუტებში“- რეგიონული საგანმანათლებლო ინსტიტუტების აგრარული ფაკულტეტის აკადემიური პერსონალისა და სტუდენტებისთვისაა განკუთვნილი.

The Next Training by Georgian Institute of Public Affairs at Tesau
The second training under the Rural Development Program of Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) took place at Iakob Gogebashvili Telavi State University on March 15.
The scientist-consultant of the international organization “MERCY CORPS”, Doctor Koba Kobaladze made a speech about the basic and prospective rural culture technologies in the conditions of global warming.
Training also covered the global challenges of agriculture, farming and plant-growing development codes and other related issues.
The study course – “Research Practice Enhancement in the field of Agriculture in Regional Educational Institutions” – is intended for the Agrarian Faculty academic personnel of regional educational institutions and students.