,,განათლების მართვის ავტომატიზირებული სისტემის“ პრეზენტაცია თესაუ-ში
2015 წლის აგვისტოს თვიდან თესაუ-ში ,,განათლების მართვის ავტომატიზირებული სისტემის“ (AEMS ) მზადება  მიმდინარეობს.
აღნიშნული სისტემის პრეზენტაციას 9 მარტს იაკობ გოგებაშვილის  სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში თესაუ-ს რექტორი ირმა შიოშვილი, რექტორის მოადგილეები, დეკანები და სხვადასხვა სამსახურების ხელმძღვანელები დაესწრნენ.
ფაკულტეტების დეკანატები, აღნიშნული  სისტემის საშუალებით, სტუდენტების შესახებ  საქმეთა წარმოებას ელექტრონულად განახორციელებენ. AEMS - ის მეშვეობით სტუდენტები საგნებზე რეგისტრაციას, საკუთარი სასწავლო გრაფიკის კონფიგურაციას  სურვილის მიხედვით  შეძლებენ, აკადემიურ პერსონალს კი უწყისის ელექტრონულად წარმოების შესაძლებლობა მიეცემა.
2016 წლის იანვარ-თებერვალში ,,განათლების AEMS”-ის  ტესტირება სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტზე განხორციელდა. ,,განათლების მართვის ავტომატიზირებული სისტემა“  მიმდინარე სემესტრის დასასრულისთვის სხვა ფაკულტეტებსაც შეეხება, ხოლო 2016 წლის შემოდგომაზე    უნივერსიტეტის ყველა ფაკულტეტს სრული დატვირთვით მოიცავს.

Preparation for “Automated Education Management System” (AEMS) has been taking place at Iakob Gogebashvili Telavi State University since August 2015.
On March 9, presentation about the above-mentioned system was attended by Iakob Tesau Rector Irma Shioshvili, Rector Deputies, deans, heads of different offices and departments.
With the help of the mentioned system, Dean’s Offices will manage student’s affairs in an electronic way.  AEMS will give students an opportunity to register their subjects, make configuration of their schedule according to wish, and academic personnel will have a chance to fill the register in an online regime.
“Education AEMS” testing took place at the faculty of Social Sciences, Business and Law in January-February 2016. “Automated Education Management System” will cover all the faculties by autumn 2016.