თესაუ-ს და ,,GIPA“-ს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტს (GIPA) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
აღნიშნული მემორანდუმის ფარგლებში, თესაუ-ში უკვე  მიმდინარეობს პროექტი ,,კვლევითი პრაქტიკის გაძლიერება, აგრარული მიმართულებით, რეგიონულ საგანმანათლებლო ინსტიტუტებში“.
პროექტს- ,,ევროპის სამეზობლო პროგრამა სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარებისთვის ENPARD”-ის ფარგლებში, საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი, კავკასიის გარემოსდაცვითი არასამთავრობო ორგანიზაციათა ქსელთან (CENN) და კვლევით ცენტრთან პარტნიორობით (PMC), ახორციელებს და მისი  მიზანია სოფლის მეურნეობის მიმართულებით საგანმანათლებლო კვლევითი ინსტიტუციების შესალებლობების გაზრდა.
თესაუ-ს  და ,, GIPA“-ს შორის გაფორმებული   მემორანდუმის მიზანია ურთიერთთანამშრომლობის გზით რეგიონში საგანმანათლებლო კვლევითი ინსტიტუტების სამეცნიერო პოტენციალის გაზრდისა და გაძლიერების ხელშეწყობა.

Cooperation Agreement was signed between Tesau and “GIPA”
Cooperation Agreement was signed between Iakob Gogebashvili Telavi State University and Georgian Institute of Public Affairs (GIPA).
Within the above-mentioned memorandum, the project “Empowering Modern Research Practices of the Regional Agriculture-Related Institutions” is already taking place at Tesau.
Within the scope of “European Neighborhood Programme for Agriculture and Rural Development (ENPARD)”, Georgian Institute of Public Affairs in partnership of the Caucasus Environmental NGO Network (CENN) and Research Centre (PMC) fulfills the project that aims to boost the capacity of educational research institutions in the field of agriculture.
The memorandum between Tesau and “GIPA” aims to promote reinforcement of scientific potential of educational research institutes within the region.