იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფრანგული ენისა და ლიტერატურის სპეციალობის მეოთხე კურსის სტუდენტებმა: თინათინ ასაბაშვილმა, მარი ტერტერაშვილმა და ფიქრია რაქვიაშვილმა გამართეს პრეზენტაცია _ ,,პატრიკ მოდიანოს ბიოგრაფიული ცნობები და ნობელის პრემია”.
,,პრეზენტაცია ეძღვნებოდა პატრიკ მოდიანოს. იგი რიგით მეთხუთმეტე ფრანგი მწერალია, რომელმაც აიღო ნობელის პრემია ლიტერატურის დარგში. სტუდენტების მიერ წარმოდგენილი იყო მწერლის მოღვაწეობის და შემოქმედების ამსახველი მასალები”, _ აღნიშნა უცხო ენების და ლიტერატურის კათედრის ასოცირებულმა პროფესორმა ინგა ტყემალაძემ.
პრეზენტაციის შემდგომ გაიმართა ფრანგული ლიტერატურისადმი მიძღვნილი ვიქტორინა. გამარჯვებულებს სერტიფიკატები და სამახსოვრო პრიზები გადასცეს თესაუს ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანმა, პროფესორმა ნინო კოჭლოშვილმა და უცხო ენებისა და ლიტერატურის კათედრის გამგემ, პროფესორმა მანანა ღარიბაშვილმა.

Iakob Gogebashvili Telavi State University fourth course students with the specialty of French Language and Literature: Tinatin Asabashvili, Mari Terterashvili and Phikria Rakviashvili made a presentation – “Biography and the Nobel Prize of Patrick Modiano”.
“The presentation was dedicated to Patrick Modiano. He is the fifteenth French novelist, who received the Nobel Prize in Literature. Materials depicting his activities and creative work was represented by the students”, _ denoted Inga Tkemaladze _ the associate professor at the Department of Foreign Languages and Literature.
The presentation was followed by the quiz dedicated to French literature. The winners were given certificates and memorable prizes by Iakob Gogebashvili Telavi State University dean of the Faculty of Humanities, professor Nino Kotchloshvili and head of the Department of Foreign Languages and Literature, professor Manana Gharibashvili.