შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი აანონსებს:
1.- საფრანგეთის სამეცნიერო კვლევების ეროვნული ცენტრისა და სსიპ შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ერთობლივ სამეცნიერო საგრანტო კონკურსს - ,,საფრანგეთის სამეცნიერო კვლევების ეროვნული ცენტრისა და სსიპ -  შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ერთობლივი სამეცნიერო საგრანტო კონკურსს (PICS);
2.-  ევროპული კვლევების საბჭოს (ERC) 2016 წლის საგრანტო კონკურსებს;
3.- საერთაშორისო კონფერენციას  ამერიკის შეერთებულ შტატებში- World Multi-Conference on Systemics, Cybernetics and Informatics: WMSCI 2016;
4.-შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი მონაწილეობს ევროკავშირის კვლევისა და ტექნოლოგიური განვითარების მეშვიდე ჩარჩო პროგრამის (FP7) ფარგლებში დაფინანსებულ საგრანტო პროექტის შესრულებაში: ,,აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების მეცნიერების, ტექნოლოგიისა და ინოვაციის საერთაშორისო თანამშრომლობის ქსელი” - IncoNet EaP.

1. A call for French National Centre for Scientific Research and LEPL Shota Rustaveli National Science Foundation joint scientific grants contest – “Joint Scientific Grants Contest of French National Centre for Scientific Research and LEPL Shota Rustaveli National Science Foundation (PICS);
2. The European Research Council (ERC) grants contests for 2016;
3. International Conference in USA - World Multi-Conference on Systemics, Cybernetics and
Informatics: WMSCI 2016;
4. Shota Rustaveli National Science Foundation is involved in implementation of the project “STI International Cooperation Network for Eastern Partnership Countries” (IncoNet EaP), which is funded under the EU 7-th Framework Programme for Research and Technological Development (FP7).