საგანმანათლებლო ღონისძიება - 10th Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition
ადამიანის უფლებების საკითხებზე გაეროს უმაღლესი კომისრის ოფისთან თანამშრომლობით, 2018 წლის 15-20 ივლისს დაგეგმილია პრეტორიის უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებული საგანმანათლებლო ღონისძიება - 10th Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition.
ღონისძიებაში, რომელიც  ჟენევაში, გაეროს ოფისში გაიმართება, მონაწილეობას მიიღებენ სპეციალური კონკურსის შედეგად შერჩეული სტუდენტები მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნების უნივერსიტეტებიდან.
აქვე გაცნობებთ, რომ კონკურსში მონაწილეობის მიზნით, რეგისტრაციის ბოლო ვადაა 2018 წლის 16 აპრილი (დამატებითი ინფორმაციისათვის იხ. ბმული: http://www.chr.up.ac.za/index.php/projects/world-moot.html).

In partnership with the Office of the United Nations High Commissioner for Human Rights (OHCHR) 10th Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition, organized by the University of Pretoria, is taking place on July 15-20, 2018.
Students from the universities of different countries all over the world, chosen after the special contest, will take part in the event that will be held in Geneva, at the Office of the United Nations.
With the purpose of participating in the contest, the deadline for registration is April 16th, 2018 (for details, please, see the link: http://www.chr.up.ac.za/index.php/projects/world-moot.html).