ფაკულტეტების საბჭოების წევრი სტუდენტების არჩევნები
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში თესაუ-ს ფაკულტეტების საბჭოების წევრი სტუდენტების არჩევნები მიმდინარეობს.
22 იანვარს საარჩევნო პროცესი უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტზე გაიმართა. არჩევნებში მონაწილეობა აღნიშნული ფაკულტეტის 117-მა სტუდენტმა-ამომრჩეველმა მიიღო. ფაკულტეტის საბჭოს წევრობის უფლება, 115 ხმით, უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის საჯარო მმართველობის პირველი კურსის სტუდენტმა, ნინო იორდანიშვილმა, მოიპოვა.
27 და 28 იანვარს არჩევნები თესაუ-ს ჰუმანიტარულ და აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტებზე გაიმართება.
არჩევნებში გამარჯვებული სტუდენტები, შესაბამისი ფაკულტეტების საბჭოების პარალელურად, უნივერსიტეტის სტუდენტური თვითმმართველობის პარლამენტის წევრებიც ხდებიან.

Elections of Students for becoming Members of the Faculty Boards
Elections of students for becoming members of the Faculty Boards take place at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
On January 22, elections took place at the Faculty of Social Sciences, Business and Law. 117 student-electorates participated in the elections of the abovementioned faculty. Nino Iordanishvili – a first course student of Public Administration (faculty of Social Sciences, Business and Law) got the right for becoming the Faculty Board member with 115 votes.
On January 27-28, elections will take place at the faculties of Humanities and Agrarian Sciences.
Elected students become the members of the proper Faculty Boards at Tesau and the members of the Parliament of Student’s Self-government as well.