ესტონეთის განათლების ექსპერტი თესაუ-ში
ესტონეთის განათლების ექსპერტი ენე-სილვია სარბი, ,,გაეროს ბავშვთა ფონდის“ წარმომადგენელთან, ნათია ჯოხაძესთან, ერთად, 9 ოქტომბერს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში იმყოფებოდა.
თესაუ-ს განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტზე გამართულ შეხვედრაზე ესტონელმა ექსპერტმა პრეზენტაცია ესტონური უმაღლესი განათლების შესახებ გააკეთა. ,,გაეროს ბავშვთა ფონდის“ წარმომადგენელმა საქართველოში მასწავლებელთა კომპეტენციის და კვალიფიკაციის პრობლემების შესახებ ისაუბრა, რის გამოც, მისივე თქმით, აუცილებელია მასწავლებელთა მომზადების პროგრამის წარმატებით განხორციელება.
საქართველო და ესტონეთი ზოგადი და უმაღლესი განათლების სფეროში 4 წელია, თანამშრომლობენ და ერთობლივ პროექტებზე მუშაობენ.
პრეზენტაციის  მეორე ნაწილი კითხვა-პასუხის ფორმატში წარიმართა.
სამუშაო შეხვედრას თესაუ-ს რექტორის მოადგილე ალექსანდრე მოსიაშვილი, განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანი დავით მახაშვილი და უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებლები დაესწრნენ.

Estonian Expert of Education at TeSaU
Estonian expert of education, Ene-Silvia Sarv together with the representative of “UNICEF”, Natia Jokhadze have been to Iakob Gogebashvili Telavi State University on October 9th.
The expert made a presentation about the Estonian higher education at the meeting taking place at TeSaU Faculty of Education Sciences. “UNICEF” representative spoke about the problems of teachers’ competence and qualification in Georgia. According to her, fulfilling the Teachers’ Training Program successfully is quite essential.
Estonia and Georgia have been collaborating for 4 years in the field of general and higher education and they work on joint projects, as well.
The second part of the presentation proceeded in question-answer format.
The meeting was attended by the Deputy Rector, Aleksandre Mosiashvili, Dean of the Faculty of Education Sciences, Davit Makhashvili and professor-teachers of the university.