გურამ სამადაშვილს დოქტორის ხარისხი მიენიჭა
25 დეკემბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სხდომათა დარბაზში ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის სადისერტაციო საბჭოს სხდომა ჩატარდა.
სხდომაზე დოქტორანტ გურამ სამადაშვილის სადისერტაციო ნაშრომის -,,კახეთის რეგიონში ვაზის ჯიშების გავრცელებისა და მისი ეკონომიკური პოტენციალის საინფორმაციო მონაცემთა ბაზის პროექტირება-საჯარო დაცვა გაიმართა (სამეცნიერო ხელმძღვანელი- პედაგოგიკურ მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი გურამ ჩაჩანიძე).
კვლევის მიზანია კახეთის რეგიონში ვაზის ჯიშების გავრცელების, მისი ეკონომიკური პოტენციალის შესწავლის და მეცნიერულ-პრაქტიკული პრობლემების გაანალიზების საფუძველზე შესაბამისი საინფორმაციო მონაცემთა ბაზის პროექტირება.
კვლევის ამოცანების, ნაშრომის პრაქტიკული მნიშვნელობის, მეცნიერული სიახლის და სხვა საკითხების შესახებ გამოთქმული მოსაზრებების შემდეგ სადისერტაციო საბჭომ გურამ სამადაშვილს დოქტორის ხარისხი მიანიჭა.

Guram Samadashvili was awarded with Doctor’s Degree
Dissertation Board meeting of the faculty of Exact and Natural Sciences took place at Iakob Gogebashvili Telavi State University on December 25.
PhD student Guram Samadashvili maintained his dissertation thesis – “Projecting an Informational Database for Vine Species Spreading and its Economic Potential in Kakheti Region” (supervisor – Doctor of Pedagogical Sciences, Professor Guram Chachanidze).
The research goal is projecting a proper informational database on the basis of studying vine species spreading, its economic potential and analyzing of scientific-practical problems in Kakheti Region.
After the viewpoints concerning research objectives, practical importance of the thesis, research novelty etc. Guram Samadashvili was awarded with Doctor’s Degree.