დოქტორანტ ნინო ძამუკაშვილის დისერტაციის დაცვა თესაუ-ს ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტზე
6 თებერვალს,  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტზე,  შედგა დოქტორანტ  ნინო ძამუკაშვილის დირსერტაციის დაცვა, ფილოლოგიის დოქტორის აკადემიური ხარისხის მოსაპოვებლად, თემაზე - ,,რიტმული პროზის ექსპრესიის გამოხატვის  ტიპოლოგიური მიმართებანი  ქართულ და ინგლისურ ენებში (ხელმძღვანელები: პროფესორი მანანა ღარიბაშვილი და პროფესორი ნუნუ გელდიაშვილი).
ნაშრომის მიზანია რიტმული პროზის ექსპრესიის გამოხატვის მიმართებების კვლევა, ტიპოლოგიურ ჭრილში, ქართულ და ინგლისურ ენებში.
კვლევის მეცნიერული სიახლე იმაში მდგომარეობს, რომ იგი წარმოადგენს ამგვარი ტიპის კვლევის პირველ მცდელობას, ქართული და ინგლისურენოვანი მასალის მიხედვით.

PhD Student Nino Dzamukashvili’s Dissertation Defense at TeSaU Faculty of Humanities
PhD student Nino Dzamukashvili defended dissertation at Iakob Gogebashvili Telavi State University Faculty of Humanities on February 6. The title of the dissertation work is “Typological Relations of Conveying Expressiveness of Rhythmic Prose in Georgian and English Languages (academic supervisors: Professor Manana Garibashvili and Professor Nunu Geldiashvili).
The aim of the research is to explore typological relations of conveying expressiveness of rhythmic prose in Georgian and English languages.
The issue is topical indeed, since notwithstanding its age, rhythmic prose is almost unexplored. Furthermore, there is not any typological research done based on Georgian and English rhythmic prose material.