თესაუ-ს აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტი საერთაშორისო პროექტის გამარჯვებული გახდა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტი   საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო წარმოების ეფექტიანობის აღდგენის პროექტის (REAP) გამარჯვებული გახდა.
აღნიშნული პროექტი  კახეთის რეგიონის ფერმერთა მომსახურების ცენტრების და საკონსულტაციო სამსახურების წარმომადგენლების დატრენინგებას ითვალისწინებს. თესაუ-ში,  11 თვიანი, საერთაშორისო პროექტის ფარგლებში, საბაზისო და ძირითად ტრენინგებს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის და სხვა უმაღლესი სასწავლებლებიდან მო წვეული პროფესორები ჩაატარებენ.
საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო წარმოების ეფექტიანობის აღდგენის პროექტი (REAP) წარმოადგენს აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) მიერ დაფინასებულ და CNFA-ს მიერ განხორციელებულ 19.5 მილიონი აშშ დოლარის ღირებულების პროექტს, რომლის მიზანია საქართველოს სოფლის მეურნეობის მცირე და საშუალო საწარმოების მხარდაჭერა და განვითარება.

TeSaU Faculty of Agrarian Sciences became the Winner of the International Project
Iakob Gogebashvili Telavi State University Faculty of Agrarian Sciences became the winner of the project Restoring Efficiency to Agriculture Production (REAP).
The abovementioned project provides trainings for the officials of Kakheti Region farmers’ service centers and consultation services. Under the international project, trainings will be conducted at TeSaU by Telavi State University professors and professors invited from the other higher educational institutions.  The trainings will be conducted within 11 months.
Restoring Efficiency to Agriculture Production (REAP) represents the project financed by U.S. Agency for International Development (USAID) and worth of 19.5 million US dollars project implemented by CNFA, that aims to support and develop small and medium enterprises of Georgian agriculture.