ანტიკორუფციული კვირეული თესაუ-ში
ანტიკორუფციული დღის აღსანიშნავად, ანტიკორუფციული კვირეულის ფარგლებში, 11 დეკემბერს, 12:00 საათზე, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართება საჯარო ლექცია სტუდენტებისთვის თემაზე: ,,საქართველოს ეროვნული ანტიკორუფციული პოლიტიკისა და საზოგადოების ჩართულობის პროცესები“ ( მისამართი: თელავი, ქართული უნივერსიტეტის ქ. N1).
კვირეულის ფარგლებში, 7 დეკემბერს, 10:00 საათზე, საქართველოს იუსტიციის სასაწავლო ცენტრში (სანდრო ეულის ქუჩა 3 ა) გაიმართება ანტიკორუფციული საბჭოს მოდელირება.
კონკურსის საფუძველზე შეირჩევა 14 წარმატებული სტუდენტი, რომლებსაც იუსტიციის სამინისტროში ჩაუტარდებათ საინფორმაციო ლექცია. მოდელირების დასრულების შემდეგ გაიმართება სერთიფიკატების გადაცემის და დაჯილოდოვების ცერემონიალი.
პროექტში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების ბაკალავრის მეოთხე კურსისა და მაგისტრატურის სტუდენტებს. მონაწილეობის მსურველმა სტუდენტებმა განაცხადი უნდა შეავსონ არაუგვიანეს 30 ნოემბრისა შემდეგი ბმულის მეშვეობით:

Anti-Corruption Week at Tesau
Under the anti-corruption week a public lecture will be held for students at Iakob Gogebashvili Telavi State University on December 11, 12:00. The subject of the lecture is “Georgia’s National Anti-corruption Policy and Society Involvement Processes” (address: #1, Kartuli Universiteti Street, Telavi).
Modeling of anti-corruption council will be held at Educational Centre of Justice (3a Sandro Euli Street) under the Week on December 7, 10:00.
14 successful students will be selected according to the contest, who will take informational lecture at the Ministry of Justice. After the end of modeling participants will be awarded with certificates.
Bachelor (course IV) and Master students from higher educational institutions have a chance to participate in the project. Applicants should submit their applications no later than November 30 via the following link: