პანკისის ხეობაში საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია გაიმართება
2017 წლის მაისში პანკისის ხეობაში საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია ჩატარდება. გადაწყვეტილება ამის შესახებ საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის პრეზიდენტის, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორისა და დუისის საჯარო სკოლის პედაგოგებს შორის შეხვედრაზე მიიღეს.
მეცნიერებათა აკადემიის პრეზიდენტი, გიორგი კვესიტაძე მასწავლებლებს ქართულ-კავკასიურ ურთიერთობაზე ესაუბრა და ამ კუთხით სამეცნიერო კვლევის განსაკუთრებულ მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი. უნივერსიტეტის რექტორმა ირმა შიოშვილმა კი აქცენტი პანკისის ხეობაში მცხოვრები ახალგაზრდებისათვის უმაღლესი განათლების  აუცილებლობაზე  გააკეთა.
შეხვედრას, რომელიც  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორის, ზაურ გუმაშვილის ორგანიზებით შედგა, საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომაგენლები და ჩრდილო კავკასიიდან მოწვეული სტუმრებიც ესწრებოდნენ.

International Scientific Conference will be held in Pankisi Gorge
International scientific conference will be held in Pankisi Gorge in May 2017.  The decision about the abovementioned was made by the President of the Academy of Sciences, Iakob Gogebashvili Telavi State University Rector and Duisi Public School pedagogues during the meeting.
The President of the Academy of Sciences Giorgi Kvesitadze spoke about Georgian-Caucasian relations with the teachers and emphasized the importance of scientific research in that viewpoint.  University Rector Irma Shioshvili emphasized the urgency of higher education for Pankisi Gorge youths.
The meeting, organized by Telavi State University Professor Zaur Gumashvili, was attended by the officials of international organizations and guests from the North Caucasus.