,,უილიამ შექსპირის თეატრი“-საჯარო ლექცია თესაუში
27 ოქტომბერს, საქართველოს მწერალთა სახლის და იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ერთობლივი პროექტის-,,საუბრები ლიტერატურაზე“- ფარგლებში, თესაუ-ში თამარ ჯაფარიძის  საჯარო ლექცია -,,უილიამ შექსპირის თეატრი“ -გაიმართა.
ილიას უნივერსიტეტის  პროფესორმა ინგლისელი დრამატურგის და პოეტის, უილიამ  შექსპირის, შესახებ ისაუბრა, რომელიც  მსოფლიო დრამატურგიის ერთ-ერთ ყველაზე დიდებულ წარმომადგენლადაა მიჩნეული.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში  არაერთი საჯარო ლექცია გაიმართა, რომელიც სხვადასხვა კლასიკოსი მწერლების ცხოვრებას და შემოქმედებას შეეხო.
ღონისძიებაზე-,,საუბრები ლიტერატურაზე“, რომელსაც   საქართველოს მწერალთა სახლი, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან ერთად, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში, ახორციელებს, მოწვეული ლექტორები  თესაუ-ს პროფესორ-მასწავლებლებს  და სტუდენტებს ფრანგულ, ბრიტანულ, გერმანულ და რუსულ ლიტერატურაზე ესუბრებიან.

Under the joint project of Writers’ House of Georgia and Iakob Gogebashvili Telavi State University – “Conversations on Literature” – Tamar Japaridze conducted a public lecture “William Shakespeare’s Theatre” at TeSaU on October 27th.
Ilia State University Professor spoke about the English playwright and poet William Shakespeare, who is regarded as the greatest representative of the world drama.
Within the mentioned project, different public lectures covering different classics’ life and creation were given at Telavi State University.
“Conversations on Literature”, that is implemented by Writers’ House of Georgia along with Iakob Gogebashvili Telavi State University under the Agreement of Understanding, covers invited lecturers’ conversations about French, British, German and Russian literature for TeSaU professor-teachers and students.
The project, that aims to support literary-educational processes, is taking place with the financial support of Tbilisi Goethe Institute, British Council and French Institute.