თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და ოდესის ნაციონალურ აკადემიას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და ოდესის კვების მრეწველობის ნაციონალურ აკადემიას შორის ურთიერთათანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
13-17  სექტემბერს ოდესაში  თესაუ-ს ოფიციალური დელეგაცია იმყოფებოდა. თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა, რექტორის მოადგილის, ალექსანდრე მოსიაშვილის, ხელმძღვანელობით, მონაწილეობა  საერთაშორისო კონფერენციაში-,,კვების ტექნოლოგიები და პურპროდუქტები“- მიიღეს.
კონფერენციაში მოხსენებით  სასურსათო ტექნოლოგიების დოქტორი,  ლალი ელანიძე, წარსდგა,  რომელიც  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და ოდესის ნაციონალურ აკადემიას შორის მემორანდუმის გაფორმების ინიციატორია.  ლ.ელანიძემ  კვების მრეწველობაში უახლესი ტექნოლოგიების დანერგვის და ამ მიმართულებით, ბიოლოგიურად აქტიური ნივთიერებების შემუშავების შესახებ ისაუბრა.
მემორანდუმი ორ უმაღლეს სასწავლებელს შორის  სხვადასხვა სახის  აქტივობებს: სამეცნიერო თანამშრომლობას, ერთობლივ ღონისძიებებს და სტუდენტების და პროფესორ-მასწავლებლების გაცვლით პროგრამებს ითვალისწინებს.

Memorandum of Understanding between Telavi State University and Odessa National Academy
Memorandum of Understanding was signed between Iakob Gogebashvili Telavi State University and Odessa National Academy of Food Technologies.
TeSaU delegation visited Odessa on September 13-17. Telavi State University officials leaded by the Deputy Rector, Aleksandre Mosiashvili, took part in international conference “Food Technologies and Bread Products”.
Doctor of Food Technologies, Lali Elanidze presented her report at the conference. She is the initiator of the Memorandum of Understanding signed between Telavi State University and Odessa National Academy. Lali Elanidze spoke about introduction of innovations in food technologies and creation of biologically active substances in that direction.
The abovementioned memorandum provides different kinds of activities between both higher educational institutions, as follows: cooperation in the field of science, joint arrangements and exchange programmes for students and professor-teachers as well.