თესაუ-ში სამეცნიერო კონფერენცია გაიხსნა
23 ოქტომბერს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში იაკობ გოგებაშვილის დაბადებიდან 175 წლისთავისადმი მიძღვნილი სამეცნიერო კონფერენცია-,,ბიოლოგიისა და მედიცინის აქტუალური საკითხები“- გაიხსნა.
თესაუ-სთან ერთად, კონფერენციის ორგანიზატორები არიან: საქართველოს ივანე ბერიტაშვილის ფიზიოლოგთა საზოგადოება და ივანე ბერიტაშვილის ექსპერიმენტული ბიომედიცინის ცენტრი.
ღონისძიება საქართველოს ივანე ბერიტაშვილის ფიზიოლოგთა საზოგადოების პრეზიდენტმა, გურამ ბექაიამ და თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანმა, პროფესორმა თეა მჭედლურმა გახსნეს.

Scientific Conference was opened at Tesau
On October 23, scientific conference – “Urgent Issues of Biology and Medicine”, dedicated to Iakob Gogebashvili 175th anniversary, was opened at Telavi State University.
The organizers of the conference are: Telavi State University, Ivane Beritashvili Society of Physiologists and Ivane Beritashvili Experimental Biomedicine Center.
The conference was opened by the President of Ivane Beritashvili Society of Physiologists – Guram Bekaia and Telavi State University Dean of the Faculty of Exact and Natural Sciences – Professor Tea Mtchedluri.