2025 წლის 17 სექტემბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში „ციფრული უნარების ტრენინგი: ვიზუალიზაცია და პროექტების მართვა“ ჩატარდა.
ტრენინგი განთლებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა ანა გიგაურმა და ასოცირებულმა პროფესორმა ნათელა ბაღათრიშვილმა გამართეს.
ტრენინგის მიზანი უნივერსიტეტის აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის გადამზადება და მათი ციფრული უნარების განვითარება იყო.
მონაწილეებმა სამეცნიერო პოსტერების მომზადება და პროექტის მართვა შეისწავლეს.
კერძოდ, სამიზნე ჯგუფი გაეცნო ვებ–პლატფორმაზე დაფუძნებულ სხვადასხვა აპლიკაციებს ინსტურმენტებს, მათ შორის პროექტის მართვისთვის მნიშვნელოვან აპლიკაციებს - CANVA-სა და TRELLO-ს.
ტრენინგს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის შემადგენლობიდან, 15 თანამშრომელი ესწრებოდა.

Training at Telavi State University
The training was conducted by Associate Professor Ana Gigauri and Associate Professor Natela Bagatrishvili of the Faculty of Education and Humanities.
The aim of the training was to enhance the digital competencies of the university’s academic and administrative staff through professional development.
Participants acquired practical knowledge in preparing scientific posters and managing projects. Specifically, the target group was introduced to various web-based applications and tools, including key project management platforms such as Canva and Trello.
The training was attended by 15 members of Telavi State University’s academic and administrative personnel.