თესაუს წარმომადგენლები მოლდოვაში იმყოფებოდნენ
ENRICHER Hub პროექტის ფარგლებში, მოლდოვას რესპუბლიკის კომრატის უნივერსიტეტმა ოთხდღიან ტრენინგს უმასპინძლა.
პროეექტში სახელწოდებით "მომსახურების დიზაინი: გამოცდილებითი სწავლის მეთოდები და ინსტრუმენტები მწვანე ტურიზმის განვითარებისთვის" თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა შეისწავლეს ტურიზმის მენეჯმენტი გაუგაზიაში, ჩაატარეს ინტერვიუები დაინტერესებულ მხარეებთან და მოინახულეს ეთნოტურისტული კომპლექსი "GAGAUZ SOFRASI" და VINURI DE COMRAT ღვინის ქარხანა.
მთლიანობაში პროექტი კვლევით საქმიანობას, საველე ვიზიტებს, იდეების სესიებს და პროტოტიპის ტესტირებას მოიცავს.
ტრენინგის დასკვნით ნაწილში მონაწილე ეწსპერტებმა და მკვლევრებმა პროტოტიპის პრეზენტაციები წარადგინეს.
პროექტის მიზანი უნივერსიტეტებში ბიზნეს კანვას მოდელის პროტოტიპით ჰაბების შექმნაა, რომლებიც ტრენინგების მეოთხე ნაწილის ფარგლებში შემუშავდება.

TeSaU representatives were in Moldova
Within the framework of the ENRICHER Hub project, Comrat State University of the Republic of Moldova hosted a four-day training.
In the project titled "Service Design: Experiential Learning Methods and Tools for Green Tourism Development", representatives of Telavi State University studied tourism management in Gaugazia, conducted interviews with stakeholders, and visited the ethno-tourist complex "GAGAUZ SOFRASI" and the VINURI DE COMRAT wine factory.
Overall, the project includes research activities, field visits, ideation sessions, and prototype testing.
In the final part of the training, participating experts and researchers presented prototype presentations.
The goal of the project is to create hubs at universities with a prototype of the Business Canvas model, which will be developed within the fourth part of the trainings.