თესაუში პროექტ 3E-პარტნიორობის შესახებ შეხვედრა ჩატარდა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის აგრარულ, საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის თანამშრომლებთან და სტუდენტებთან, პროექტ 3E-პარტნიორობის შესახებ, საინფორმაციო შეხვედრა ჩატარდა.
პროექტი 3E-პარტნიორობა (3E-Partnership) მიზნად ისახავს ლაბორატორიების საერთაშორისო ქსელის ფორმირებას, მსხვილი კვლევითი პროექტების განხორციელებას, სასწავლო მასალებისა და კურსების შემუშავებას, ცნობიერების ამაღლებას, ტრენერების გადამზადებას განახლებადი ენერგიებისა და ენერგოეფექტურობის მიმართულებით.
ინტერნაციონალიზაციისა და საზოგადოებრივ საქმეთა სამსახურის კოორდინატორმა, პროექტის 3E-პარტნიორობის მენეჯერმა მაკა კოჭაურმა და აგრარულ, საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის დეკანმა, პროექტის ადმინისტრაციულმა დამხმარემ, ასოცირებულმა პროფესორმა ლევან შავაძემ, შეხვედრის მონაწილეებს პროექტის ფარგლებში დაგეგმილი აქტივობებისა და ენერგო- ეფექტურობის სხვადასხვა ასპექტის გასაცნობად საჭირო ვებინარებზე მიაწოდეს ინფორმაცია.
ვებინარებს პროექტის პარტნიორი ბელგიის, იტალიის, ესპანეთისა და უკრაინის უნივერსიტეტების ექსპერტები  ჩაატარებენ.
ვებინარები 10 ივნისს დაიწყება.
ვებინარებთან დაკავშირებული დეტალური ინფორმაცია და სარეგისტრაციო ბმული უნივერსიტეტის ვებგვერდზეა განთავსებული.

A meeting within the framework of the 3E-Partnership
A meeting within the framework of the 3E-Partnership Project was held at TeSaU An information meeting about the 3E-Partnership Project was held for the staff and students of the Faculty of Agrarian, Natural Sciences and Technologies at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
The 3E-Partnership Project aims to form an international network of laboratories, implement large-scale research projects, develop educational materials and courses, raise awareness and train trainers in renewable energies and energy efficiency.
Maka Kochauri, PhD, coordinator of the Internationalization and Public Affairs Office, Project 3E-Partnership manager and associate professor Levan Shavadze, the dean of the Faculty of Agrarian, Natural Sciences and Technologies, project administrative assistant, provided the meeting participants with the information on the planned activities and webinars related to the various aspects of energy efficiency. The webinars will be conducted by experts from the project partner universities from Belgium, Italy, Spain and Ukraine. Webinars will start on June 10.
Detailed information about the webinars and the registration link are posted on the university website.