პროექტ ETHICS-ის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრები გრძელდება
4 ივლისს ევროკომისიის მიერ თანადაფიანსებული პროექტის Ethics-ის ქართველი პარტნიორების მეორე სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრას იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროექტის ჯგუფის გარდა, პროექტის ქრთველი პარტნიორებიც ესწრებოდნენ.
შეხვედრაზე ჯგუფის წევრებმა პროექტის ფარგლებში შესამუშავებელი მოდულის შინაარსისა და მოდულის განხორცილებასთან დაკავშირებული ტექნიკური საკითხების შესახებ იმსჯელეს.
მოდული გათვალისწინებულია კვლევის აკადემიური კეთილსინდისიერბის სწავლებისთვის და მისი სავარაუდო პილოტირების ვადა 2024-2025 წლის შემოდგომის სემესტრი იქნება.

On July 4, the meeting of the second working group of the Georgian partners of the Ethics project co-financed by the European Commission was held.
In addition to the project group of Iakob Gogebashvili Telavi State University, the project partners were also present at the meeting.
At the meeting, the group members discussed the content of the module to be developed within the project and the technical issues related to the implementation of the module.
The module is intended to teach the academic integrity of research and its estimated pilot period will be the fall semester of 2024-2025.