,,იმუშავე და იმოგზაურე აშშ-ში“ - საინფორმაციო შეხვედრა სტუდენტებთან
6 ნოემბერს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ამერიკის  შეერთებულ  შტატებში, საგანმანათლებლო  გაცვლით პროგრამებთან დაკავშირებით, საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
კომპანია ,,სტარაკადემის“  აღმასრულებელმა დირექტორმა, ლალი ჯოხაძემ და კომპანიის სხვა   წარმომადგენლებმა  თესაუს სტუდენტებს ,,იმუშავე და იმოგზაურე აშშ-ში“ პროგრამის შესახებ დეტალური ინფორმაცია  მიაწოდეს.
აღნიშნული პროგრამა   ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამების  საბჭოს (CIEE) მხარდაჭერით  ხორციელდება  და საზაფხულო  არდადაგების  პერიოდში სტუდენტებს   აშშ-ში დასაქმებისა და მოგზაურობის შესაძლებლობას აძლევს. პროექტში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ 18-დან 25 წლამდე ასაკის, აქტიური სტატუსის მქონე სტუდენტებს, რომლებიც ინგლისურ ენას საშუალო (B1) დონეზე ფლობენ.
,,იმუშავე და იმოგზაურე აშშ-ში’’ მსოფლიოში  ყველაზე  მასშტაბურ  სასერტიფიკაციო    პლატფორმა  TESOL-თან თნამშრომლობით  მიმდინარეობს.  პროგრამის  მონაწილეები   მასწავლებლის  კვალიფიკაციას მოიპოვებენ, რაც მათ  შესაძლებლობას  აძლევს, სამი თვიდან ერთ წლამდე ვადით,  ჩინეთისა და ტაილანდის სასწავლო დაწესებულებებში, ინგლისური ენა ასწავლონ.
კომპანია  ,, სტარაკადემი“  საქართველოში 2017 წელს დაფუძნდა და ახალგაზრდებისთვის      სხვადასხვა სახის საერთაშორისო კულტურულ პროექტებს ახორციელებს.

“Work and Travel in the USA” - Informational Meeting with Students
Informational meeting, concerning educational exchange programs in the United States of America, was held at Telavi State University on November 6th, 2018.
The executive director of the “STARacademy” company, Lali Jokhadze and other representatives gave TeSaU students detailed information about the program “Work and Travel in the USA”.
The abovementioned program is being implemented in support with the Council on International Educational Exchange (CIEE) that gives students an opportunity of working and traveling in the USA during the summer vacations. Participation in the project is available for the active status bearing students from 18 to 25 having the language competence on an intermediate level (B1).
“Work and Travel in the USA” is being taken place in cooperation with the most global certification platform TESOL. Program participants will get the qualification of the teacher, that gives them chance to teach English language in the educational institutions of China and Thailand within the period of three months up to a year.
“STARacademy” company was founded in Georgia in 2017 and fulfills different international cultural projects for youths