დისკუსია ნარკოტიკების პოლიტიკასა და გამოწვევებზე
ნარკოტიკების პოლიტიკა - გამოწვევები და საფრთხეები - ასეთი იყო, 24 მაისს,  საქართველოში საფრანგეთის  საელჩოს  შიდა უსაფრთხოების ატაშესა და იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტების შეხვედრის  თემა.
ბრუნო ბალდუკი, საფრანგეთ-საქართველოს ურთიერთგაცვლისა და ორმხრივი თანამშრომლობის ფარგლებში გამართულ შეხვედრაზე, დაინტერესებულ პირებს  ნარკოტიკების გავრცელების გზებზე, ნარკოდანაშაულთან ბრძოლის მეთოდებსა და ნარკოტიკების გეოპოლიტიკაზე ესაუბრა.
გაიმართა   დოკუმენტური ფილმის პრეზენტაციაც, რომელიც შეხვედრის მთავარ თემას შეეხებოდა.
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი ფრანგულ მხარესთან სტუდენტთა საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, მევენახეობა-მეღვინეობისა და ტურიზმის მიმართულებით  აქტიურად  თანამშრომლობს.

Discussion about the Geopolitics of Drugs
Geopolitics of Drugs – Issues and Threats – was the main topic of the meeting between Internal Security Attaché of the Embassy of France and Iakob Gogebashvili Telavi State University students held on May 24th.
During the meeting organized within the framework of France-Georgia interchange and bilateral cooperation,  Bruno Balduc spoke about drug dissemination ways, methods of struggling against drug crime and geopolitics of drugs.
Documentary film was also presented at the meeting.
Telavi State University, under students’ international exchange programme, has firm cooperation links with the French side in the field of viticulture-winemaking and tourism.