საერთაშორისო დიპლომატიური სასტიპენდიო პროგრამა
ქ. სეულის ჰანკუკის უნივერსიტეტი (Hankuk University for Foreign Studies) ახორცილელებს საერთაშორისო დიპლომატიური სასტიპენდიო პროგრამას.
პროგრამა ითვალისწინებს 4-წლიანი საბაკალავრო საფეხურის სწავლების დაფინანსებას, რომლის ფარგლებშიც სხვა უცხოელ სტუდენტებთან ერთად, სრულად დაიფარება საქართველოდან შერჩეული 3 სტუდენტის სწავლის გადასახადი.
პროგრამაში მონაწილეობისთვის შერჩეულ სტუდენტებს რეკომენდაცია უნდა გაუწიოს კორეის რესპუბლიკაში საქართველოს საელჩომ.
განაცხადები მიიღება 2017 წლის გაზაფხულის სემესტრისთვის. განაცხადების წარდგენის ვადები განსაზღვრულია როგორც ადრეული (early decision), ისე რეგულარული ჩარიცხვისთვის (regular decision). ადრეული ჩარიცხვისთვის განაცხადი წარდგენილ უნდა იქნეს 2016 წლის 16 აგვისტოდან 2 სექტემბრამდე, შერჩეული სტუდენტები გამოვლინდებიან 2016 წლის 22 ოქტომბერს.
რეგულარული ჩარიცხვისთვის განაცხადის წარდგენის ვადებია 2016 წლის 10 ოქტომბრიდან 28 ნოემბრამდე, ხოლო შერჩეული სტუდენტები გამოვლინდებიან 2017 წლის 13 იანვარს. შერჩეულ სტუდენტთა დარეგისტრირება განხორციელდება 2017 წლის 16-20 იანვარს.
დეტალური ინფორმაცია ჰანკუკის უნივერსიტეტის სასწავლო პროგრამებისა და განაცხადის წარდგენის პროცედურების შესახებ, ასევე საინფორმაციო ბროშურა და სააპლიკაციო ფორმა შეგიძლიათ იხილოთ დანართის სახით.

International Diplomatic Scholarship Program
The program envisages the financing of 4-year undergraduate education, within the framework of which, along with other foreign students, the tuition fees of 3 selected students from Georgia will be fully covered.
Students selected for participation in the program must be recommended by the Embassy of Georgia in the Republic of Korea.
Applications are being accepted for the Spring 2017 semester. Deadlines for submission of applications are defined both for early decision and regular decision. Applications for early enrollment must be submitted between August 16 and September 2, 2016, selected students will be announced on October 22, 2016.
The application deadline for regular enrollment is from 10 October to 28 November 2016 and shortlisted students will be announced on 13 January 2017. Registration of selected students will be carried out on January 16-20, 2017.
Detailed information about Hankuk University study programs and application procedures, as well as information brochure and application form, can be found as an attachment.