ტალინის უნივერსიტეტის განათლების მეცნიერებების სკოლის სამაგისტრო პროგრამა
ტალინის  უნივერსიტეტის  განათლების მეცნიერებების სკოლა  იწყებს ახლა სამაგისტრო პროგრამას, მსოფლიოს მასშტაბით,  საგანმანათლებლო  სისტემაში  არსებული პრობლემების გადასაჭრელად   და ცვლილებების მოსამზადებლად.
პროგრამა   ეხება სტუდენტებს, მასწავლებლებს, სკოლის ლიდერებს, ადმინისტრაციას,  ვინც,   შესაძლოა, დაინტერესებული იყოს  სამაგისტრო პროგრამით (მაგისტრატურა -2) ესტონეთში.
ესტონეთის მთავრობამ გადაწყვიტა, მხარი დაუჭიროს უკრაინის და საქართველოს 5 სტუდენტს . სტიპენდია ფარავს ორი წლის სწავლის საფასურს (დაახლოებით, 9000 ევრო) და საცხოვრებელი ხარჯს  (300 ევრო- ყოველთვიურად).
აპლიკაციის შეტანის ბოლო ვადაა 1 ივნისი.
დეტალური ინფორმაცია პროგრამის, ჩარიცხვის წესებისა და სტიპენდიის შესახებ იხილეთ შემდეგ  ვებგვერდზე:  tlu.ee/eduinno

Master Programme of Talinn University School of Educational Sciences
Talinn University School of Educational Sciences announces admission to a new Master Programme in order to solve problems existing in the educational system worldwide.
The programme deals with students, teachers, school leaders, administration, those who are possibly interested in master’s programme (Master Cycle – 2) in Estonia.
The Government of Estonia has decided to support 5 students from the Ukraine and Georgia. Scholarship covers tuition fee for 2 years (approximately 9000 Euros) and accommodation costs (300 Euros per month).
Deadline for application submission is June1st.
Detailed information regarding the programme, admission rules and scholarship is available on the following website:  tlu.ee/eduinno