სტუმრად ტუშას უნივერსიტეტში
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის კიდევ ორი სტუდენტი, მომავალი სასწავლო წლიდან იტალიაში, ტუშას უნივერსიტეტში ისწავლის.  შეთანხმება ამის შესახებ, უნივერსიტეტის რექტორის ტუშას უნივერსიტეტში სტუმრობის დროს შედგა.
ტუშას უნივერსიტეტში სტუმრობის დროს უნივერსიტეტის  რექტორი აგრარული ფაკულტეტის მუშაობასა და უნივერსიტეტის მართვის სისტემას გაეცნო. გაიმართა მოლაპარაკება ერთობლივი სადოქტორო პროგრამების შექმნის შესახებ, რომლის  საშუალებითაც თელავის უნივერსიტეტის დოქტორანტები იტალიაში კვლევების განხორციელებას  შეძლებენ. რექტორმა აგრარული ფაკულტეტის საცდელი ნაკვეთიც დაათვალიერა.
ირმა შიოშვილი იტალიაში 29 მაისიდან 2 ივნისამდე, უნივერსიტეტის საზოგადოებასთან ურთიერთობისა და საერთაშორისო  ურთიერთობების სამსახურების ხელმძღვანელებთან ერთად იმყოფებოდა.

Visit to Tuscia University
Two more students of Telavi State University will get education at Tuscia University, Italy from the next academic year. It was agreed during TeSaU Rector’s visit to Tuscia University.
During the visit, TeSaU Rector familiarized with the work of Agrarian Faculty and University management system. It was planned to make joint PhD programmes which will give an opportunity to Telavi State University doctorate students to conduct scientific researches in Italy.  Rector inspected the experimental plot of the Agrarian Faculty as well.
Irma Shioshvili has been to Italy with the Heads of Public and International Relations Offices from May 29 to June 2. Tuscia and Telavi State University have formed long-standing relations.