სტუდენტთა მე-5 საერთაშორისო კონფერენცია
2017 წლის 20 მაისს, კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტში, ჩატარდა სტუდენტთა მე-5 საერთაშორისო კონფერენცია.
თბილისის უნივერსიტეტების სტუდენტებთან ერთად, კონფერენციაში მონაწილეობა იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის ბიოლოგიის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის II და III კურსის სტუდენტებმა მიიღეს.   ქეთევან ფოტოვას, თინათინ ღვინიაშვილ-ჩხიკვიშვილის და მარი მამუკელაშვილის (ხელმძღვანელი- თესაუ-ს ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი მაგდა დავითაშვილი) წარმატებულმა გამოსვლამ  მედიცინის სექციაში კომისიის  მოწონება დაიმსახურა.
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტები   სერტიფიკატებით დაჯილდოვდნენ.

The Fifth International Conference of Students
The fifth international conference of students took place at Caucasus International University on May 20, 2017.
The conference participants, along with Tbilisi University students, were Iakob Gogebashvili Telavi State University II and III course students of the bachelor educational programme – Biology, faculty of Exact and Natural Sciences.
Successful presentations made by Ketevan Photova, Tinatin Gviniashvili-Chkhikvishvili and Mari Mamukelashvili (supervisor – TeSaU Dean of the Faculty of Exact and Natural Sciences, Professor Magda Davitashvili) were applauded by the commission in the section of medicine.