თესაუ-ს პროფესორები ერასმუს + პროგრამის ფარგლებში ლიტვაში იმყოფებოდნენ
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი  და ლიტვაში, ვილნიუსის ბიზნეს-კოლეჯი , ბიზნესისა და ტურიზმის მიმართულებით, ერთობლივ საბაკალავრო პროგრამას შექმნიან.
ამის შესახებ თელავის უნივერსიტეტის პროფესორების, ნანა რინკიაშვილისა და ია ჯიმშიტაშვილის ვილნიუსში სტუმრობის  დროს გახდა ცნობილი, რომლებიც  2017 წლის 20-25 მარტს ლიტვაში   ერასმუს + პროგრამის ფარგლებში იმყოფებოდნენ.
თესაუ-ს პროფესორებმა შეხვედრები  ვილნიუსის ბიზნეს- კოლეჯის ადმინისტრაციასთან, საერთაშორისო განყოფილების, ხარისხის მართვის განყოფილების ხელმძღვანელებთან და ლექტორებთან გამართეს.  ია ჯიმშიტაშვილი და ნანა რინკიაშვილი  კოლეჯის შიდა მართვის და დოკუმენტბრუნვის ელექტონულ სისტემებს, შეფასებისა და ტრანსფერის (ECTS) სისტემა- პროცედურებს გაეცნენ.
საერთაშორისო პროგრამების ფარგლებში,  ლიტველმა პროფესორებმა, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან    სამეცნიერო თანამშრომლობის სურვილი გამოთქვეს.  ერთობლივი პროექტი, რომელიც  აკადემიური პერსონალის, სტუდენტთა  გაცვლას და  ტრენინგ-სემინარებს  ითვალსიწინებს  უკვე დასაფინანსებლადაა  წარდგენილი.

TeSaU Professors have been to Lithuania under Erasmus + Programme
Iakob Gogebashvili Telavi State University and Vilnius Business-College in Lithuania will make a joint bachelor programme in the field of business and tourism.
This information was revealed during Telavi State University Professors’ visit to Vilnius. Professors – Nana Rinkiashvili and Ia Jimshitashvili have been to Lithuania on March 20-25, 2017 under Erasmus+ programme.
TeSaU professors arranged meetings with Vilnius Business-College administration staff,  International Relations Office, Quality Management Department officials and lecturers. Ia Jimshitashvili and Nana Rinkiashvili familiarized with the internal management and documentation electronic systems, estimation and transfer (ECTS) system-procedures of the college.
Under the international programmes, Lithuanian professors expressed their will about scientific cooperation with Telavi State University. The joint project, that provides exchange of academic staff, students and training-seminars are already presented for getting financial support.