ტუშას უნივერსიტეტის წარმომადგენელი თესაუ-ში
ევროკომისიის პროგრამის- ერასმუს+  ფარგლებში, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს  ტუშას  (იტალია) უნივერსიტეტის წარმომადგენელი სტუმრობს.
ფრანჩესკო კლარიონი, 15-21 მარტის ჩათვლით,  თესაუ-ს  ადმინისტრაციას  შეხვდება.  ის უკვე იმყოფებოდა  საერთაშორისო, საფინანსო  და  საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურებში.   ტუშას უნივერსიტეტის წარმომადგენელი, ასევე,   უნივერსიტეტის  ბიბლიოთეკის  და განათლების  მეცნიერებათა ფაკულტეტის თანამშრომლებს შეხვდა.
შეხვედრების დროს  მხარეებმა ერთმანეთს  გამოცდილება და ცოდნა გაუზიარეს.   ტუშას უნივერსიტეტს უახლოეს მომავალში, საპასუხო ვიზიტით,  თესაუ-ს  ლექტორები  ეწვევიან.
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს,   ევროკომისიის პროგრამის- ერსმუს+  ფარგლებში,  გაფორმებული აქვს ხელშეკრულება ვიტერბოს, ტუშას უნივერსიტეტთან, სტუდენტთა,  აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის გაცვლის მიზნით.  შეხვედრები  აღნიშნული პროგრამის ფარგლებში მიმდინარეობს.

Tuscia University Representative at TeSaU
Franchesko Klarioni is meeting TeSaU administration staff during March 15-21. He has already visited International Relations, Finance and Public Relations Offices. Tuscia University representative has also met with the staff of TeSaU Library and Faculty of Education Sciences.
During the meeting, the parties shared experiences and knowledge to each other. TeSaU lecturers will visit Tuscia University too in the nearest future.
Under the European Commission Programme Erasmus+, the agreement signed by Telavi State University and Viterbo, Tuscia University provides students, academic and administrative staff exchange.