თესაუ-ს პროფესორი ესტონეთში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის განათლების მეცნიერებათა ფაკულეტის პროფესორი, ნინო ნახუცრიშვილი 24-30 სექტემბერს ესტონეთის რესპუბლიკაში იმყოფებოდა.
სასწავლო ტურში, რომელიც  საქართველოში  UNICEF-ის  და ესტონეთის ფონდ  INNOVE-ს ერთობლივი ხელშეკრულების ფარგლებში დაიგეგმა, საქართველოს რვა უნივერსიტეტის წარმომადგენელი მონაწილეობდა.
ტალინისა და ტარტუს უნივერსიტეტებში, ქართველმა პროფესორებმა  მასწავლებელთა მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამების პერსპექტივების შესახებ გამოცდილება გაიზიარეს  და მიიღეს მრავალმხრივი ინფორმაცია მათთვის საინტერესო საკითხებზე. სწავლების ინოვაციური მეთოდების გასაცნობად საქართველოს წარმომადგენლები ესტონეთის გიმნაზიებსა და სხვადასხვა სკოლაშიც იმყოფებოდნენ.
UNICEF-ისა და INNOVE-ს თანამშრომლობა, საკონსულტაციო მისიის ფარგლებში, საქართველოს უნივერსიტეტებთან 2014 წლიდან ხორციელდება.

TeSaU Professor in Estonia
Iakob Gogebashvili Telavi State University Professor of the faculty of Educational Sciences, Nino Nakhutsrishvili visited the Republic of Estonia on September 24-30.
The educational tour has been planned under the joint agreement of UNICEF and INNOVE Fund of Estonia and representatives from eight Georgian universities were involved in it.
At Tallinn and Tartu Universities, Georgian professors shared experience concerning the perspectives of Teacher Training Educational Programmes, they got diverse information about the issues they were interested in. In order to be familiarized with the innovative teaching methods, Georgian delegates visited gymnasiums and different schools of Estonia as well.
Under the consultation mission, UNICEF and INNOVE cooperation with Georgian universities is being implemented since 2014.