თესაუ-ს სტუდენტი,, მევლანას” გაცვლითი პროგრამის გამარჯვებული გახდა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის მესამე კურსის სტუდენტი, მარიამ ოთიურიძე, თურქეთის მთავრობის მიერ დაფინანსებული ,,მევლანას” გაცვლითი პროგრამის 2015-2016 წლის გამარჯვებული გახდა.
ამჟამად მარიამი, აღნიშნული გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, ერთი სემესტრით რიზეს უნივერსიტეტში იმყოფება.
,,მევლანას” გაცვლითი პროგრამა საშუალებას აძლევს თურქეთში და მის ფარგლებს გარეთ მოქმედ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს, განახორციელონ სტუდენტებისა და პროფესორ-მასწავლებლების მობილობა.
,,მევლანას” გაცვლითი პროგრამა, სხვა გაცვლითი პროგრამებისგან განსხვავებით, რეგიონის განურჩევლად, მსოფლიოს ყველა უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას ფარავს.

Tesau Student became the Winner of “Mevlana” Exchange Program
Iakob Gogebashvili Telavi State University III course student of the faculty of Social Sciences, Business and Law, Mariam Otiuridze became the winner of 2015-2016 “Mevlana” exchange program financed by Turkish government.
Now she is at Rize University and will stay there for one semester under the abovementioned exchange program.
“Mevlana” exchange program gives opportunity to the higher educational institutions in Turkey and abroad to implement students’ and professor-teachers’ mobility. “Mevlana” exchange program, in compare with other exchange ones, covers all worldwide higher educational institutions without regional distinction.