თესაუ-ს ცნობილი მწერლები სტუმრობდნენ
8 ოქტომბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს ცნობილი ქართველი მწერლები სტუმრობდნენ.
საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროს პროექტის- ,,ცოცხალი წიგნები“-ფარგლებში, ქართველ ლიტერატორთა ჯგუფი ქვეყნის რეგიონებში მოგზაურობს.
მათ შეხვედრები სამი დღის განმავლობაში კახეთის რამდენიმე მუნიციპალიტეტში: თელავში, ახმეტაში, ყვარელსა და ლაგოდეხში გამართეს.
ქეთევან დუმბაძე (ნოდარ დუმბაძის ქალიშვილი), მიხეილ ღალიშაშვილი, თემურ ჩხეტიანი და სხვა მწერლები მკითხველს თელავის მე-4 საჯარო სკოლაში, ქალაქის ცენტრალურ ბიბლიოთეკაში და თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში შეხვდნენ.
ლიტერატურული საღამო მისასალმებელი სიტყვით თელავის მერიის კულტურის სამსახურის ხელმძღვანელმა, ფიქრია ყუშიტაშვილმა, გახსნა. ცნობილმა მწერლებმა თანამედროვე ქართული ლიტერატურის ტენდენციების შესახებ ისაუბრეს და დამსწრე საზოგადოებას საკუთარი ნაწარმოებები წაუკითხეს.
ცნობილი პოეტის, ზინა სოლომნიშვილის, ლექსების კრებული – ,,სხივთა წვიმები“ – სტუმრებს საჩუქრად თესაუ-ს ბიბლიოთეკამ გადასცა.

Famous Writers’ Visit at Tesau
On 8th of October Iakob Gogebashvili Telavi State University was visited by the famous Georgian writers.
The famous writers carried out meetings in several Municipalities of Kakheti within three days: Telavi, Akhmeta, Kvareli and Lagodekhi.
Ketevan Dumbadze (Nodar Dumbadze’s daughter), Mikheil Galishashvili, Temur Chkhetiani and others
met with the audience at Telavi Public School #4, Telavi Central Library and Iakob Gogebashvili Telavi State University.
The literary evening was opened by the head of Telavi City Hall Culture Office, Pikria Kushitashvili. The writers spoke about Georgian literary tendencies and read their creations to the attending society.
A collection of the famous writer Zina Solomnishvili’s rhymes – “Skhivta Tsvimebi” was given to the guests by Tesau library.