გამოყენებითი ბიომეცნიერებებისა და ბიოტექნოლოგიის საზაფხულო სკოლა
2016 წლის 11-15 ივლისსივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტმა_ გამოყენებით ბიომეცნიერებებსა და ბიოტექნოლოგიაში (პროექტი დაფინანსებულია რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ)საზაფხულო სკოლა მოაწყო.
. საზაფხულო სკოლის თანამონაწილეები და მხარდამჭერები იყვნენ:საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტი, დასავლეთ ინგლისის უნივერსიტეტი, სალონიკის არისტოტელეს უნივერსიტეტის, ალკალას უნივერსიტეტი, ერევნის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, გიორგი ელიავას სახელობის ბაქტერიოფაგიის, მიკრობიოლოგიისა და ვირუსოლოგიის ინსტიტუტი და შპს ღვინის ლაბორატორია.
სეზონური სკოლის მიზანი ბიოტექნოლოგიური კვლევის სხვდასხვა მიმართულებით, ინტენსიური ერთკვირიანი თეორიულ-პრაქტიკული კურსის გავლის გზით, საქართველოში გამოყენებითი ბიომეცნიერებებისა და ბიოტექნოლოგიის დარგის და მომიჯნავე სპეციალობების სტუდენტების პროფესიულ  კვალიფიკაციის ამაღლების ხელშეწყობაა. სკოლის მსმენელები იყვნენ თსუ-სა და პარტნიორი უნივერსიტეტების სტუდენტები იყვნენ.
საზაფხულო სკოლის გახსნაზე  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი მაგდა დავითაშვილი იყო მიწვეული. დეკანმა  თავის სიტყვაში  თავისი ფაკულტეტის კვლევის ძირითადი მიმართულებები წარმოადგინა და სტუდენტებისთვის საზაფხულო სკოლის მნიშვნელობაზე ისაუბრა.
საზაფხულო სკოლაში ტესტირების წარმატებით გავლის შემდგომ თელავის უნივერსიტეტის სტუდენტები  სერთიფიკატებით დაჯილდოვდნენ.

Summer School in Applied Biosciences and Biotechnology
Ivane Javakhishvili Tbilisi State University hosted Summer School in Applied Biosciences and Biotechnology (the project was funded by Shota Rustaveli National Science Foundation) on July 11-15, 2016.
Among Summer School participants and supporters were: Agrarian University of Georgia, University of the West of England, Thessaloniki Aristotle University, University of Alcala, Yerevan State University, George Eliava Institute of Bacteriophages, Microbiology and Virology and Wine Laboratory LTD.
Seasonal school aims to promote professional development of the students of Applied Biosciences and Biotechnology and related specialties after taking intensive one-week theoretical-practical course in different fields of biotechnological research. School participants were TSU and partner university students.
Iakob Gogebashvili Telavi State University Dean of the Faculty of Exact and Natural Sciences, Professor Magda Davitashvili was invited at the opening ceremony of the Summer School. Dean presented the main research fields of the faculty and spoke about the importance and role of the Summer School for students.