თესაუ-ს სტუდენტმა ესეების კონკურსში ,,ჩემი რუსთაველი“ გაიმარჯვა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის,  ქართული ენისა და ლიტერატურის სპეციალობის IV კურსის სტუდენტმა მაია ბურდიაშვილმა კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროს მიერ ორგანიზებულ ესეების კონკურსში ,,ჩემი რუსთაველი“ გამარჯვება და განსაკუთრებული აღიარება მოიპოვა.
კონკურსზე წარდგენილი 34 ნაშრომი  კონკურსის ორგანიზატორებმა და რუსთველოლოგთა საზოგადოების წარმომადგენლებმა შეაფასეს.
კონკურსის მონაწილეებმა ახლებურად გაიაზრეს ერთიანობისა და თანასწორობის, მათ შორის, გენდერული თანასწორობის იდეა, რომელიც ჯერ კიდევ რუსთაველის დროს განაპირობებდა საქართველოს პოლიტიკურ, ეკონომიკურ და კულტურულ სიძლიერეს და სახელმწიფოს ეფექტიან მმართველობას.
ნაშრომების შეფასებისას გათვალისწინებული იყო ისეთი კრიტერიუმები, როგორიცაა: საკითხის ორიგინალური გააზრება, პრობლემის ხედვა კონტექსტში, ანალიზი და არგუმენტირება და წერის კულტურა.
კონკურსში გამარჯვებულ ოთხ სტუდენტს:  ვალერი ოთხოზორიას, ლევან სარაჯიშვილს, ქრისტინე ცირეკიძეს და მაია ბურდიაშვილს შესაძლებლობა ექნებათ, გაიარონ მოკლევადიანი სამუშაო პრაქტიკა საჯარო უწყებებსა და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) გენდერული თანასწორობის პროექტში.

Iakob Gogebashvili Telavi State University IV course student of the faculty of Humanities with the specialization Georgian Language and Literature, Maia Burdiashvili gained triumph in essays contest “My Rustaveli” organized by the Ministry of Culture and Monument Protection of Georgia.
Thirty-four works were reviewed and evaluated by the contest organizers and Rustvelologists Society representatives.
The contest participants presented their own vision of the timeless values of humanity and equality featured in the 12th century Georgian epic poem "The Knight in the Panther's Skin". They explored the values of prosperous and successful society built upon the principles of humanity and equality, gender equality among them.
Four winners of the contest: Valeri Otkhozoria, Levan Sarajishvili, Kristine Tsirekidze and Maia Burdiashvili will have an opportunity to take short-term practice in public departments and UNDP (United Nations Development Programme) Gender Equality Project.