ინგლისური ენის უფასო კურსი სკოლის მოსწავლეებისთვის
12 ოქტომბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის უცხო ენებისა და ლიტერატურის დეპარტამენტის ასისტენტი ია კევლიშვილი და ფულბრაიტის პროგრამის მონაწილე, სარა გალაგერი, თელავის მუნიციპალიტეტის საჯარო სკოლების მე-12 კლასებს მოსწავლეებს შეხვდნენ. გასაუბრების საფუძველზე დაკომპლექტდა სასწავლო ჯგუფები.
სასწავლო კურსი, რომელიც თესაუ-ში ამოქმედდა, მიზნად ისახავს სკოლის მოსწავლეებში ინგლისური ენა წერის უნარ-ჩვევების ამაღლება-განვითარებას, რაც მათ ეროვნულ გამოცდებზე უცხო ენის წარმატებით ჩაბარებაში დაეხმარებათ.
აღნიშნული უფასო კურსის ხანგრძლივობაა 2 თვე. მომდევნო სასწავლო კურსი 2016 წლის თებერვალში დაიწყება, რათა ინგლისური ენის შესწავლის შესაძლებლობა სხვა მსურველებსაც მიეცეთ.

Free English Language Course for Schoolchildren
On 12th of October Iakob Gogebashvili Telavi State University assistant of the Department of Foreign Languages and Literature – Ia Kevlishvili and Fulbright program participant – Sarah Gallagher met with 12th graders in Telavi Municipality public schools. After interviewing, the groups have been compiled.
The teaching course, launched at Tesau, aims to improve-develop writing skills in schoolchildren that will be a great help for them in passing a foreign language exam successfully.
Duration of the mentioned free course is 2 months. The next teaching course will take its start from February 2016 in order to give other participants the opportunity for studying the English language.