სტუდენტთა სამეცნიერო კონფერენცია
25 მაისს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში სტუდენტ ბაკალავრთა და მაგისტრანტთა  სამეცნიერო კონფერენცია ჩატარდა.
კონფერენცია თესაუ-ს რექტორმა გახსნა. ირმა შიოშვილმა იმ სოციოლოგიური გამოკითხვის შესახებ ისაუბრა, რომელიც სტუდენტებს შორის ჩატარდა. სწორედ აღნიშნული კვლევის შედეგები გახდა კონფერენციის ფორმატის შეცვლის საფუძველი.   როგორც რექტორმა განაცხადა, სტუდენტების აზრი მისთვის ყველაზე მნიშვნელოვანია, რაზეც  თესაუ-ში, მისი ინიციატივით, ,,სტუდენტის საათის ’’ დაწესებაც მოწმობს.
კონფერენციის მონაწილეებს სამეცნიერო დარგში რექტორის მოადგილემ, ნუნუ გელდიაშვილმა, მიმართა.  გელდიაშვილმა სტუდენტების სამეცნიერო მუშაობაში  ჩართვის მნიშვნელობაზე ისაუბრა და მონაწილეებს კონფერენციის ჩატარების ფორმატი გააცნო.
სამეცნიერო შეხვედრა 9 სხვადასხვა სექციაში გაგრძელდა. მოგვიანებით, დასკვნით ეტაპზე, სტუდენტები და პროფესორ-მასწავლებლები   მუშაობის შედეგების გასაცნობად შეიკრიბნენ.

Students’ Scientific Conference
Bachelor and Master students’ scientific conference was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University on May 25.
The conference was opened by TeSaU Rector. Irma Shioshvili spoke about students’ sociological interview.  The outcomes of the mentioned research became the basis for changing the conference format.  The Rector denoted that students’ opinions are the most important for her that is confirmed by establishing “student’s hour” at TeSaU on her initiative.
The conference participants were addressed by the Deputy Rector in the field of Science Nunu Geldiashvili. She spoke about the importance of students’ involvement in scientific work and introduced the conference format to them.
Scientific meeting continued in 9 different sections. Later, at the final stage students and professor-teachers gathered for hearing the results.