,,ტემპუსის“ პროექტ ,,სუტომას“ დასკვნითი ღონისძიება გერმანიაში
9-12 მაისს გერმანიის ქალაქ  ვილჰელმსჰავენში   ,,ტემპუსის“ პროექტ ,,სუტომას“ - „ახალი მოდულების განვითარება მდგრადი ტურიზმის მართვაში საერთაშორისო საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამებისათვის“ -ფარგლებში,   დასკვნითი კონფერენცია გაიმართა.
შეხვედრაში მონაწილეობა პროექტის ადგილობრივმა კოორდინატორმა იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ასოცირებულმა პროფესორმა  თამარ მიქელაძემ  და  ტურიზმის მიმართულების ასოცირებულმა პროფესორმა თამარ თამარაშვილმა მიიღეს.
კონფერენციაზე  პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლებმა   ანგარიში  აღნიშნული პროექტის ფარგლებში განხორციელებული ღონისძიებების და  მიღებული შედეგების შესახებ წარადგინეს.    კონფერენცია  ადგილობრივმა  მედიამ აქტიურად გააშუქა.
თესაუ-მ  პროექტ ,,სუტომას'' განხორციელებაში მნიშვნელოვანი წვლილი შეიტანა. აღნიშნული პროექტის ფარგლებში, ჩატარდა  სხვადასხვა სახის აქტივობები:  მასწავლებელთა მომზადება სასწავლო მოდულების დასანერგად, სტუდენტთა მობილობა, შეხვედრები ტურზიმის და ბიზნეს სექტორის წარმომადგენლებთან, პროექტის ფარგლებში შექმნილი ტურიზმის სახელმძღვანელოების თარგმანი და ..

The Final Event of “Tempus” Project “SuToMa” in Germany
for International Bachelor and Master Programmes in Sustainable Tourism Management” – was held in Wilhelmshaven, Germany on May 9-12.
The local coordinator of the project at Iakob Gogebashvili Telavi State University, Associate Professor Tamar Mikeladze and Associate Professor in the field of Tourism Tamar Tamarashvili participated in the abovementioned conference.
During the conference, the representatives of the partner universities made reports about the events and outcomes implemented under the project. The conference was actively broadcasted by the local media.
TeSaU did a great bit in the implementation of the project “SuToMa”.  Different activities took place within the project: Teachers training for developing modules, mobility of students, meetings with tourism and business sector officials, translation of Tourism Books compiled under the project, etc.