MEDIA CHECKER-ის წარმომადგენლები თესაუ-ში
MEDIA CHECKER-ის წარმომადგენლები 29 ოქტომბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჟურნალისტიკის სასწავლო ცენტრში სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის ჟურნალისტიკის სპეციალობის სტუდენტებს შეხვდნენ.
სიძულვილის ენა ქართულ მედიაში, ბავშვთა საკითხების მონიტორინგი,-ამ და სხვა საკითხების შესახებ ჟურნალისტური ეთიკის ქარტიის პროექტის- MEDIA CHECKER-ის მკვლევარები მომავალ ჟურნალისტებს გაესაუბრნენ. ნაჩვენები იყო ეთიკის ნორმების დარღვევის კონკრეტული მაგალითები სხვადასხვა ქართული საინფორმაციო გამოშვებებიდან და გადაცემებიდან, რომელთა შესახებ დისკუსიაში სტუდენტები და მათი ლექტორები აქტიურად ჩაერთნენ.
დასასრულს სტუმრებმა მომავალ ჟურნალისტებთან შეხვედრების მნიშვნელობაზე გაამახვილეს ყურადღება და აღნიშნეს, რომ ქართული მედიის მონიტორინგის შედეგების პრეზენტაცია რეგულარურად განხორციელდება.

MEDIA CHECKER Representatives at Tesau
On 29th of October MEDIA CHECKER representatives met with Iakob Gogebashvili Telavi State University students of the faculty of Social Sciences, Business and Law with the specialization – journalism.
Investigators of the Charter of Journalistic Ethics project – MEDIA CHECKER spoke about the language of disgust in Georgian media, monitoring of kids’ problems and other matters with the future journalists. Concrete examples of abrogating the Ethic standards were shown from different Georgian informational sources and programs; then a discussion was made where students and their lectures were involved.
At the end, the visitors emphasized the significance of meeting with journalists and denoted that presentation of Georgian media monitoring outcomes will be made regularly.