,,საერთაშორისო განათლების ცენტრის“ რეგიონული საგანმანათლებლო გამოფენა
18 მაისს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკაში , აშშ-ს საგანმანათლებლო ქსელის -,,განათლება ამერიკაში“ (Education USA) -ორგანიზებით,  რეგიონული საგანმანათლებლო გამოფენა გაიმართა .
ღონისძიებაზე, რომლის მიზანი იყო  დამსწრე საზოგადოებისთვის აშშ-ში განათლების მიღების შესაძლებლობების, სკოლის, საბაკალავრო, სამაგისტრო და დოქტურანტურიის დონეებზე  გაცნობა,  წარმოდგენილი იყო ამერიკის შეერთებული შტატების  უნივერსიტეტების და კოლეჯების პროგრამები.
პროექტის ფარგლებში,  ჩატარდა სემინარი, რომელზეც  აშშ-ს გაცვლითი პროგრამები, უნივერსიტეტების მართვის პროცესი, ჩარიცხვის კრიტერიუმები, დაფინანსების და სტიპენდიების მოპოვების შესაძლებლობები დეტალურად განიხილეს.
გამოფენა, რომლის ორგანიზატორია ,,საერთაშორისო განათლების ცენტრის“ პროგრამა Education USA, საქართველოში აშშ-ს საელჩოს მხარდაჭერით,  ,,ამერიკის კუთხის“ და ,,მშვიდობის კორპუსის“ პარტნიორობით ჩატარდა.

Regional Educational Fair organized by the “Center for International Education”
Regional Educational Fair took place at the Library of Iakob Gogebashvili Telavi State University on May 18th. The event was organized by USA Educational Network – “Education USA”.
Programmes of American Universities and Colleges were presented at the event that aimed to introduce US education opportunities at school, Bachelor, Master and Doctoral level to the society.
Within the framework of the project, a seminar was held where USA exchange programmes, university management process, enrollment criteria, funding and scholarship opportunities were discussed in detail.
Educational Fair, organized by the “Center for International Education” programme – Education USA, was carried out with the support of US Embassy in Georgia, in partnership with the “American Corner” and “Peace Corps”.