სტუდენტების საყურადღებოდ!
ერასმუს+“-ის გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში ცხადდება კონკურსი აგრარულ, საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა და ტექნოლოგიების, სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტების სტუდენტებისთვის.
ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული ერასმუს+ პროგრამის სტიპენდიების მოსაპოვებლად, ბაკალავრიატის საფეხურის სტუდენტებისთვის შესარჩევი კონკურსი ცხადდება 2024-2025 გაზაფხულის სემესტრისათვის, შემდეგ უნივერსიტეტებში:
ხორვატია, ოსიეკის იოსიპ იურაი შტროსმაიერის უნივერსიტეტი – 1 ადგილი;
იტალია, კალიარის უნივერსიტეტი- 2 ადგილი.
გერმანია, იადეს უნივერსიტეტი--2 ადგილი.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ იაკობ გოგებაშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბაკალავრიატის საფეხურის მეორე, მესამე და მეოთხე კურსის შემდეგი მიმართულების სტუდენტებს:
ტურიზმი, ეკონომიკა, ბიზნეს ადმინისტრირება, აგრარული მეცნიერებები, სამართალი.
აპლიკანტებმა უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციისა და საზოგადოებრივ საქმეთა სამსახურში (I კორპუსი, III სართული, ოთახი N 303) უნდა წარადგინონ შემდეგი დოკუმენტები:
• ცნობა სტუდენტის სტატუსის შესახებ;
• ნიშნების ფურცელი;
• მოტივაციის წერილი;
• CV;
• განცხადება კონკურსში მონაწილეობის თაობაზე (ივსება საბუთების შეტანის დროს).
საბუთების შეტანის ბოლო ვადაა 28 იანვარი.
ტესტირება-- ინგლისურ ენაში: 29 იანვარი, 12:00
გასაუბრება: 31 იანვარი, 11:00
გთხოვთ, გაითვალისწინოთ:
კონკურსში გამარჯვებული სტუდენტი თავად ფარავს გასამგზავრებლად საჭირო პროცედურებისთვის საჭირო აუცილებელ ხარჯებს.

For student’s attention!
Within the framework of the Erasmus+ exchange program, a competition is announced for students of the Faculties of Agrarian, Natural Sciences and Technologies, Social Sciences, Business and Law.
A selection competition for undergraduate students to obtain scholarships under the Erasmus+ program funded by the European Commission is being announced for the 2024-2025 spring semester at the following universities:
Josip Juraj Strossmayer University of Osijek, Croatia – 1 place;
Università degli Studi di Cagliari, Italy – 2 places;
Jade University of Applied Sciences, Germany – 2 places.
The competition is open to 2nd, 3rd and 4th year undergraduate students of Iakob Gogebashvili Telavi State University in the following majors:
Tourism, Economics, Business Administration, Agrarian Sciences, Law.
Applicants must submit the following documents to the University's Internationalization and Public Affairs Office (Building I, 3rd Floor, Room No. 303):
·        Notice of student status;
·        Transcript of records;
·        Motivation Letter;
·        CV;
·        Application for participation in the competition (to be filled out when submitting documents).
The deadline for submitting documents is January 28.
Test in English: January 29, 12:00
Interview: January 31, 11:00
Please note:
The student who wins the competition covers the necessary expenses for the procedures necessary to travel.