თესაუში INTEGRITY-ის პროექტის სამუშაო შეხვედრები გრძელდება
21 მაისს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, INTEGRITY-ის პროექტის ფარგლებში, ტრენინგი თესაუს პროფესორმა, ლალი ძამუკაშვილმა,  გამართა.
სამუშაო შეხვედრა სტუდენტებთან სამეცნიერო ნაშრომის  სახეებს, კვლევის მეთოდებს, მიზანს, ამოცანებს, წერის აკადემიურ სტილს, სტუდენტის დამოუკიდებელი კვლევის უნარს და სხვა საკითხებს შეეხო.
პროექტი „INEGRITY“ ევროკავშირის მიერ ,,ერასმუს პლუსის“ ინსტიტუციური განვითარების 2017 წლის საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსდა და   ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის კოორდინატორობით ხორციელდება.

Workshops under the INTEGRITY Project are still taking place at TeSaU
On May 21st, within the framework of the INTEGRITY Project, TeSaU Professor Lali Dzamukashvili conducted training for students at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
The training covered the following topics: scientific work forms, research methods, goals, objectives, academic style of writing, student’s skill of independent research and other related issues.
The project “INTEGRITY” is funded by the European Union within the framework of Erasmus+ institutional development grants contest 2017 and coordinated by Ilia State University.