ახალგაზრდების ჩართულობის საკითხები რეგიონის განვითარებაში
2026 წლის 14 აგვისტოს, YALA (BSB01271) პროექტის ფარგლებში, პროექტის ექსპერტმა შალვა ჭკადუამ ახალგაზრდებთან სამუშაო შეხვედრა გამართა თემაზე — „ახალგაზრდების ჩართულობის საკითხები რეგიონის განვითარებაში“.
შეხვედრის მთავარი აქცენტი გაკეთდა საკითხზე — როგორ დავანგრიოთ ახალგაზრდების ჩართულობასთან დაკავშირებული სტერეოტიპები და შევქმნათ რეალური გავლენა ადგილობრივ თვითმმართველობაზე.
მონაწილეებმა იმსჯელეს ახალგაზრდების როლზე რეგიონის განვითარებაში, ადგილობრივ დონეზე გადაწყვეტილების მიღების პროცესებში მათი მონაწილეობის მნიშვნელობაზე, ახალგაზრდული ინიციატივების მხარდაჭერასა და ადგილობრივ თვითმმართველობასთან ეფექტიანი თანამშრომლობის შესაძლებლობებზე.
შეხვედრამ ხელი შეუწყო ახალგაზრდებს შორის მოსაზრებებისა და იდეების გაზიარებას და ადგილობრივი განვითარების პროცესებში მათი აქტიური ჩართულობის შესაძლებლობების განხილვას.

Youth Engagement in Regional Development
On 14 August 2026, within the framework of the YALA (BSB01271) project, Project Expert Shalva Chkadua held a working meeting with young people on the topic “Youth Engagement in Regional Development.”
The meeting focused on how to break stereotypes related to youth engagement and create a real impact on local government.
Participants discussed the role of young people in regional development, the importance of their participation in local decision-making processes, support for youth initiatives, and opportunities for effective cooperation with local government.
The meeting provided an opportunity for young people to exchange views and ideas and to explore ways of strengthening their active participation in local development processes.